Посна пица

Посна пица за време на велигденските постиСостојки:
-2 шолји брашно
-1 пециво
-1 филџан масло
-1шолја кисела вода
-малку сол
Прочитајте ја подготовката на следната страница

Подготовка:
Првин се замесува меко тесто и се распоредува во намрсен плех. Прво се става кечап, доматно пире или домашна салца, оригано, печурки, прстени кромид, морков, печени излупени пиперки, маслинки и најодозгора се ренда растителен кашкавал. По желба се додава сусам. Се пече во загреана рерна околу 15 мин.Состојки:
-2 шолји брашно
-1 пециво
-1 филџан масло
-1шолја кисела вода
-малку сол
Прочитајте ја по

Пронајдете не на следниве мрежи: