Дали можеби вака се подметнуваат пожари?

Loading...

На Јутуб има поставено видео кое го пренесуваме, на кое се гледа подметнување на пожар од дрон. Тоа е дрон кој што може да се купи во слободна продажба за околу 1200 фунти. Истиот може да го запали пожарот на далечина од повеќе метри.
Во време кога голем дел од Австралија гори и се погласно се зборува дека пожарите не се последица на глобалното затоплување многумина се прашуваат дали можеби не е во прашање голема саботажа?

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...