Познат идентитетот на загинатиот од Тетово

Loading...

На 02.09.2016 околу 23:30 часот во Тетово на ул.„188“ се случила расправија помеѓу лицата А.Б. (33) и Б.М. (30) од една страна, и од друга страна Х.М. (37), М. Х. (34) и Х.К. (39) сите од Тетово.Во еден момент Б.М. со огнено оружје почнал да пука кон Х.М., М.Х. и Х.К.
Х.М. починал на самото место, а Х.К. и М.Х. се здобиле со прострелни рани во пределот на нозете, по што истите се пренесени во Клинички центар-Скопје за укажување на лекарска помош.
Увид на местото на настанот извршиле ЈО и увидна екипа од СВР-Тетово.
По наредба на ЈО телото на починатиот е предадено за обдукција. СВР-Тетово превзема мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.Во еден момент Б.М. со огнено оружје почнал да пука кон Х.М., М.Х. и Х.К.
Х.М. починал на самото место, а Х.К. и М.Х. се здобиле со простре

loading...