Познато кога ќе се знаат повеќе детали за повредата на Лазаров

Поради повреда капитенот Кире Лазаров во 11. минута го заврши натпреварот против Шпанија, неизвесно е дали ќе може да ѝ помогне на репрезентацијата и во последните два натпревари.Македонија е непрепознатлива на дуелот со Шпанија, не ни оди ништо од рака, а дополнителен проблем е и повредата на Кире Лазаров.
-Капитенот со тешко движење и гримаси на лицето го напушти теренот во 11. минута. Најверојатно утре по деталните тестови ќе се знае тежината на повредата, објави порталот МКД.мк. 
Македонија сѐ уште ќе има шанси за полуфинале, но без Кире Лазаров тие би биле значително намалени.Македонија е непрепознатлива на дуелот со Шпанија, не ни оди ништо од рака, а дополнителен проблем е и повредата на Кире Лазаров.
-Капитено

Пронајдете не на следниве мрежи: