Предлог за превкусен ручек: Њоки со три вида сирење

Подгответе њоки со сос од три вида сирење. Ќе се изненадите од предобриот вкус.Потребно ви е:
– 1 пакување њоки – 0.75 мк павлака за готвење – 1 помала главица кромид – 1 триаголник горгонзола – 80 г пармезан – 55 г гауда – Масло за јадење – Магдонос
Подготовка:
– Њоките сварете ги според упатството наведено на пакувањето. – Во тава на оган кратко пржете го исецканиот кромид а потоа додајте ја и павлаката за готвење и горгонзолата. – Постепено додајте ги и пармезанот и гаудата, и гответе на тивок оган додека се стопат сите сирења. – По желба, можете да додадете уште павлака, доколку сакате сосот да биде потечен. По желба, може да додадете и малку магдонос. – Сварените њоки прелијте ги со подготвениот сос.Потребно ви е:
– 1 пакување њоки – 0.75 мк павлака за готвење – 1 помала главица кромид – 1 триаголник г

Пронајдете не на следниве мрежи: