Премиерно: Новата песна на Јелена Томашевиќ – Меланхолија

Loading...

Премиерно ви ја донесуваме новата песна на српската пејачка Јелена Томашевиќ. Убавата србинка, чија кариера расцвета по настапот на Евровизија во 2008 година, ја претстави својата најнова песна Меланхолија. Таа е напишана во соработка со шпанскиот текстописец Рафаел Артесеро, како и Алек Алексов и Лилјана Јорговановиќ. Слушнете ја и кажете ни дали ви се допаѓа.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Премиерно ви ја донесуваме новата песна на српската пејачка Јелена Томашевиќ. Убавата србинка, чија кариера расцвета п

loading...