Пресладок колач со јагоди!

Брз овошен колач со сезонско овошје. Ќе ве воодушеви!Состојки:
280 г крем сир
200 г шеќер
230 г брашно
120 г маргарин (на собна температура)
2 јајца
60 мл млеко
1 ванилин шеќер
½ прашок за пециво
Свежи јагоди
Подготовка:
Со миксер изматете го маргаринот, крем сирот, шеќерот и ванилиниот шеќер. Додадете 2 јајца, млеко и матете да добиете хомогена смеса. Додадете брашно со прашок за пециво.
Смесата префрлете ја во калап кој сте го обложиле со хартија за печење. Ставете ги јагодите врз тестото и печете во загреана рерна на 170 степени, 40 минути.Состојки:
280 г крем сир
200 г шеќер
230 г брашно
120 г маргарин (на собна температура)
2

Пронајдете не на следниве мрежи: