ПРЕВКУСНА сникерс торта!

Подгответе им на најмилите сникерс торта… Ќе ги оставите без зборови!Потребни состојки:
– 200 гр несолени кикирики
–10 белки
–10 лажици шеќер
– 5 лажици брашно
– 200 гр мелени кикирики
– Половина кесичка прашок за пециво
За кремот:
– 10 жолчки
– 1 јајце
– 200 гр шеќер
– 100 гр чоколада
– 1 пакување маргарин
За глазурата:
– 100 гр чоколада
– 100 гр маргарин
Подготовка:
Изматете 10 белки со 10 лажици шеќер, па на крајот додадете 5 лажици брашно, 200 гр мелени кикирики и пециво. Убаво измешајте со лажица и сипете ја смесата во плех. Печете на 150 степени.
Направете крем од 10 жолчки и едно јајце, 200 гр шеќер, 100 гр шоколада и на крајот од матењето ставете го и маргаринот.
Бисквитот најпрво посипете го со сецканите кикирики, па ставете го кремот и на крајот сипете ја глазурата.Потребни состојки:
– 200 гр несолени кикирики
–10 белки
–10 лажици шеќер

Пронајдете не на следниве мрежи: