Превкусни пуслици

Едноставни за правење и превкусни… Се топат во уста.Подгответе им на вашите најмили пуслици.
Потребни состојки:
 2 белки
150гр. шеќер
1 лажичка лимонов сок
Начин на подготовка:
1. Изматете ги белките пенасто, за да се добие шлаг, во текот на матењето додавајте лимонов сок и малку по малку се додава шеќерот.
2. Со слаткарски шприц се обликуваат пуслиците на плех обложен со хартија.
3. Се печат еден час во рерна на 130Ц.Подгответе им на вашите најмили пуслици.
Потребни состојки:
 2 белки
150гр. шеќер
1 лажичка л

Пронајдете не на следниве мрежи: