Пример за бранење на боите на државата: Владо Илиевски ти благодариме за сѐ!

Капитенот на македонските кошаркари Владо Илиевски, се повлече од репрезентативниот дрес.Мечот со Словенија на Евробаскет 2015-та беше негов последен во дресот на Македонија. Владо Илиевски имаше емотивно простување.
Илиевски многу ја задолжи спортската јавност и секогаш беше вистински пример како се бранат боите на државата.
На Јутјуб се појави видео за Владо Илиевски со наслов „Ти благодариме за сѐ“, потпишано од Мартинез македон.
Мечот со Словенија на Евробаскет 2015-та беше негов последен во дресот на Македонија. Владо Илиевски имаше емотивно простување.
Илиевски мн

Пронајдете не на следниве мрежи: