Пронајдена исчезнатата девојка: Ќе се шокирате кога ќе дознаете каде била!

Девојка од Шпанија (20) го исценирала своето сопствено киднапирање со цел од таткото да земе пари за откуп. Девојката чие име не е откриено отишла на 14-ти авгус во Доминиканска Република без знаење на родителите, за да има состанок со маж кој го запознала преку Интернет. Таа планирала со парите да сними музички албум. Откако телефонски дознал дека керката му е киднапирана, таткото се шокирал. Од него биле барани 6.000 евра за нејзино безбедно солободување. 
Таткото веднаш повикал полиција а набрзо е утврдено дека неговата ќерка закажала средба со 23-годишно момче од Карибите. Па лесно и влегле во трага. Веднаш бил пронајден парот и откриена нивната намера. Таа планирала со парите да сними музички албум. Откако телефонски дознал дека керката му е киднапирана, таткото се шокирал. Од него биле барани 6.0

Пронајдете не на следниве мрежи: