Пронајдени 344 жртви од земјотресот што се случи во Мексико

Loading...

Началникот на Службата за граѓанска заштита Луис Фелипе Пуенте на неговиот Твитер налог, објави дека досега се пронајдени 344 жртви од земјотресот што се случи на 19 септември во Мексико.Спасувачките екипи се уште пребаруваат во урнатините.
Претседателот на Мексико Енрике Пења Нието во средата наведе дека, по проценките,  штетите од земјотресот, што беше со интензитет од 7,1 степен, според Рихтеровата скала, може да достигнат до две милијарди долари.Спасувачките екипи се уште пребаруваат во урнатините.
Претседателот на Мексико Енрике Пења Нието во средата наведе

loading...