„ПРСТИ ДА ИЗЕДЕТЕ“: Печен компир со сирење и сланина!

Совршено за вашиот ручек…Состојки:
1,5kg компири
500g сирење
300g сланина
Подготовка:
Сварете го компирот во солена вода. Откако ќе се свари излупете го и во сад за печење редете компир исечкан на кругови, рендано сирење и ситно сечкана сланина. Завршете со уште еден ред компири и одозгора зачинете.
По желба, додајте 2-3 лажици хопла или павлака за компирот да биде посочен.
Печете околу 20 минути на 200 степени.Состојки:
1,5kg компири
500g сирење
300g сланина
Подготовка:
Сварете го компирот во солена вода. Откако ќе

Пронајдете не на следниве мрежи: