Првиот тренинг наместо на Арената Филип Втори ќе се игра во „Куќата на фудбалот“

Противникот на македонскиот фудбалски клуб Вардар во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите, првакот на Данска, Копенхаген пристигна во нашиот главен град и веднаш се смести во својата нова база, хотелот „Парк“.Ланскиот учесник во групната фаза на Лигата на шампионите нема да тренира на тревникот на „Телеком арената“, туку тоа ќе го стори на терените на „Куќата на фудбалот“ од 18.00 часот.
Половина час претходно тренерот Солбакен ќе говори за македонските медиуми на официјална прес-конференција. Вардарци својата прес-конференција ќе ја одржат од 19.30 часот, а потоа Седлоски ќе го одработи официјалниот тренинг, кој исто така нема да биде на местото на одигрување на натпреварот, туку во клупскиот комплекс.
Билети за натпреварот уште можат да се најдат на благајната на стадионот, а капацитетот на нашиот најголемиот стадион ќе биде преполовен.
Натпреварот се игра утре со почеток во 20 часот.Ланскиот учесник во групната фаза на Лигата на шампионите нема да тренира на тревникот на „Телеком арената“, туку тоа ќе го стори на те

Пронајдете не на следниве мрежи: