Путин го доби најслаткиот подарок за својот роденден

Претседателот на Русија Владимир Путин доби неочекуван подарок за својот роденден од претседателот на Туркменистан.Имено претседателот на оваа држава на рускиот претседател му подари куче од расата средноазиски овчар по име Верни.
 
А пред почетокот на нивниот состанок претседателот на Туркменистан изјави дека од се срце му го честита роденденот на Путин и му посакува здравје, среќа и се најдобро во животот.
Додека Путин рече дека двајцата претседатели сега имаат еден заеднички пријател кој е единствен од оваа древна раса.

Имено претседателот на оваа држава на рускиот претседател му подари куче од расата средноазиски овчар по име Верни.

Пронајдете не на следниве мрежи: