Ракометарките на Вардар нови шампионки на Македонија

Ракометарките на ЖРК Вардар ја прекинаа доминацијата на Металург и ја освоија шампионската титула, прва во историјата на клубот.Вардарки го совладаа Металург со 20 во финалната серија од плејофот, откако првиот меч го добија со 24:16, втората средба која се одигра во Автокоманда ја решија во своја корист со резултат 21:18.Дмитровиќ со осум голови и голманката Суслина со 18 одбрани го предводеа тимот до победата и историскиот успех, во поразениот тим најпрецизна беше Башиќ со пет голови.
МакфаксРакометарките на ЖРК Вардар ја прекинаа доминацијата на Металург и ја освоија шампионската титула, прва во историјата

Пронајдете не на следниве мрежи: