Рецепт кој ќе ви го смени животот: Половина час, 3 состојки и ручекот е спремен!

Ви здосадија комплицираните рецепти кои бараат многу време и труд? Ова пилешко едноставно ќе ви стане вашиот омилен рецепт. Подготвувањето на ручекот никогаш не било полесно…Само три состојки ќе ви бидат потребни за овој гастрономски специјалитет.
Потребно ви е
-500 гр пилешко филе
-1л павлака за готвење
-2 ќесички инстант супа од печурки
Подготовка
Во ватростална чинија поредете го исецканото пилешко а потоа истурете ја супата од ќесичките и прелијте со павлака за готвење. Ставете во рерната на 200 степени да се пече додека не зарумени. За помалку од половина час ќе имате совршен ручек со малку труд!
Пријатно!Само три состојки ќе ви бидат потребни за овој гастрономски специјалитет.
Потребно ви е
-500 гр пилешко филе

Пронајдете не на следниве мрежи: