Рецепт на денот! Чоколаден десерт со малини

Уживајте во освежителниот вкус на малините…Состојки:
200г чоколадо
100г замрзнати или свежи малини
500г грчки јогурт
3 лажици мед
Подготовка:
Скршете го чоколадото на коцки и стопете го на пареа. Кога ќе се стопи, изладете го 10 минути. Додека чоколадото се лади, ставете по неколку малини во чаша или чинија, а во посебна чинија помешајте јогурт и мед.
Кога чоколадото ќе се излади, брзо ставете го во смесата со јогуртот. Добро измешајте, па ставете во чаша, а одозгора ставете ги малините. Пред да послужите, изладете во фрижидер.Состојки:
200г чоколадо
100г замрзнати или свежи малини
500г грчки јогурт
3 лажици мед

Пронајдете не на следниве мрежи: