Рецепт по кој светот полуде! Најмеко и најкрцкаво тесто за пица од само 3 состојки

Предностите на ова тесто се бројни, а она најважното е што се подготвува брзо и  лесно…Нема потреба повеќе да се мачите  со часови  или  да купувате тесто кое не ви  се допаѓа.
Овој  рецепт за тесто за пица ги воодушеви домаќинките ширум светот, поради  тоа што се подготвува брзо и  лесно, но и фактот дека се подготвува од само три состојки!
Се што ви  е потребно е шолја јогурт, лажица прашок за пециво и 1,5 чаша брашно.
Едноставно  помешајте ги состојките и  замесете тесто. Доколку е потребно додадете  уште брашно, за тестото  да не се лепи под рака.
Една  добра работа- ова тесто не мора да одстои, туку веднаш се развлекува, филува по желба и  станува највкусната пица која некогаш  сте ја јаделе.Нема потреба повеќе да се мачите  со часови  или  да купувате тесто кое не ви  се допаѓа.
Овој  рецепт за тесто за

Пронајдете не на следниве мрежи: