Рецепт за специјалитет: Пилешко во бел сос – лесно се прави, а се топи во уста

Месо во вкусен сос, можете да го послужите со тестенини и свежа салата.Состојки:
300гр пилешко бело месо
120 гр кашкавал
2 кисели павлаки
Сол
Малку путер
Припрема:
1. Пилешкото исецкајте го на коцки и пропржете го на путер.
2. Додадете ја павлаката, кашкавалот исечкан на коцки, презла и посолете по вкус.
Послужете со тестенини и свежа салата.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
300гр пилешко бело месо
120 гр кашкавал
2 кисели павлаки
Сол
Малку путер

Пронајдете не на следниве мрежи: