Рижото “Ботичели”

Loading...

Потребни состојки:
200 гр ориз ,1 артишок,  1 коцка супа,  1 кромид,  1 грст грашок од конзерва,  1 тиквички,  1 морков,  1 пиперка, 4 врвчиња аспарагус, маслиново масло,  магдонос, босилек,  рендан пармезан, бело суво вино
Начин на приготвување:
Во врела вода растворете ја супата. Исецкајте ги артичоката и кромидот, а морковите и тиквичките изрендајте ги. Издинстајте го кромидот во маслиново масло, додадете го оризот, белото вино и супата, а потоа и артичоката. Исечкајте ги пиперките и аспарагусот и додајте ги на крај заедно со морковите, тиквичките и грашокот. Зачинете со сол и црн пипер. Наросете со босилек, додадете масло и пармезан и убаво промешајте и оставете да се динста. Сервирајте на чинија и украсете со малку магдонос и аспарагус.
Добар апетит!
Предлог рецепт: Вегетаријанско рижото
Потребни состојки:
200 гр ориз ,1 артишок,  1 коцка супа,  1 кр

loading...
Loading...