Ручек од само 3 состојки!

И тоа не било каков ручек, туку одличен ручек. Бидете брзи и не се грижете, се ќе биде и повеќе од вкусно!
 Состојки
500гр пилешко филе
1л павлака за готвење
2 кесички инстант супа од печурки
Подготовка
Во ватростален сад наредете го пилешкото филе, а потоа истурете ја супата од кесичката и прелијте ја со павлаката за готвење.
Ставете ја во рерна на 200 степени и печете додека не зарумени.
За помалку од половина час ќе имате одличен ручек со само малку труд.
 Состојки
500гр пилешко филе
1л павлака за готвење
2 кесички инстант супа од печурки
Подготовка
Во ватростал

Пронајдете не на следниве мрежи: