Сакате лесно и брзо да подготвите предјадење или закуска? Имаме интересен рецепт за вас.

Сакате лесно и брзо да подготвите предјадење или закуска? Имаме интересен рецепт за вас.Денес имаме интересен предлог за предјадење. Главната состојка е варени јајца. Ќе се изненадите како со малку труд можете да подготвите превкусна закуска.
Потребни состојки:
100 грама кремсир
1 лажица ајвар
2 лажици мајонез
2 лажици кисела павлака
4 варени јајца
Малку сол и бибер
Подготвување:
1. Јајцата сварете ги, а потоа пресечете ги на половинки. Отстранете ја жолчката и со вилушка испасирајте ја.
2. Помешајте ја жолчката со останатите состојки и вратете ја смесата во белката.
3. Полнетите јајца ставете ги на чинија и во фрижидер малце да се оладат.
Уживајте!Денес имаме интересен предлог за предјадење. Главната состојка е варени јајца. Ќе се изненадите како со малку труд можете да подготвите превкусна з

Пронајдете не на следниве мрежи: