Сакате ли поголеми мускули? Задолжително појадувајте ги овие супер- мафини!

Доколку ви здодеаа  вообичаените утрински комбинации, ви предлагаме да ги пробате овие мега забавни шарени мафини кои ќе ви помогнат и побрзо да ги иградите мусулите.Секако, нема да биде доволно само да ги изедете мафините, туку и напорно да вежбате. Но резултатите  секако ќе ги забележите.
Состојки:
Масло
Јајца
4-5 шери домати
½ врзоп магдонос
Неколку листови спанаќ
50гр печеница или шунка
Сол
Бибер
Тавчето за мафини премачкајте го со масло и во секој калап ставете по едно јајце, додадете малку сецкан домат, спанаќ, магдонос, печеница и зачин по вкус. Печете во загреана рерна  на 180 степени околу 20 минути, а доклку сакате да бидат поровки печете ги 10 минути.
Погледнете ја деталната подготовка во видеото:

Секако, нема да биде доволно само да ги изедете мафините, туку и напорно да вежбате. Но резултатите  секако ќе ги забележите.
Состојки

Пронајдете не на следниве мрежи: