Сакате phablet за 200 евра?- Запознајте се со ZTE MAX

Loading...

Пазарот на phablet уреди (комбинација од телефон + таблет) се зголемува вртоглаво, а денес имаме нов модел кој би можел да стане ваш фаворит. Да погледнеме што направи ZTE со новиот phablet ZMAX и дали вреди да го купиме…Кога зборуваме за phablet уреди, најчесто помислуваме на LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6 Plus…квалитетни, но екстремно скапи модели. ZTE ја виде потребата за ефтин phablet, па така ни го презентираше моделот ZMAX – уред со 5,7 инчен екран со HD резолуција (1280 x 720 пиксели), изработен од Gorilla Glass 3.
Повеќе на:gsm.mkКога зборуваме за phablet уреди, најчесто помислуваме на LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6 Plus…квалитетни, но екстремно скапи модели. ZTE ја виде п

loading...
Loading...