Салата Шансон

Потребни состојки:

4 моркови
1 кисела јаболка
3 лажици течна павлака
Mалку шеќер
1 лажиче оцет
1 лажица магдонос
сол

Начин на приготвување:
Излупете и исечете ги јаболката и морковите на резанки. Во сад помешајте павлака, оцет, шеќер и малку сол. 

Сервираме ги јаболката и морковите и одозгора додадете ја смесата од павлака и посипете со магдонос.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.