Салата Шансон

Loading...

Потребни состојки:
4 моркови
1 кисела јаболка
3 лажици течна павлака
Mалку шеќер
1 лажиче оцет
1 лажица магдонос
сол
Начин на приготвување:
Излупете и исечете ги јаболката и морковите на резанки. Во сад помешајте павлака, оцет, шеќер и малку сол. Сервираме ги јаболката и морковите и одозгора додадете ја смесата од павлака и посипете со магдонос.
Предлод салата: Салата со туна
Потребни состојки:
4 моркови

loading...
Loading...