Салата со диња и шунка!

Loading...

Совршен летен оброк!Состојки:
Диња
Рукола
100г сончогледови семки
30г шунка
Маслиново масло
Подготовка:
Исчистете ја дињата и исечете на кришки. Руколата зачинете ја со маслиново масло, а помеѓу кришките ставете листови шунка. Посипете со семки.Состојки:
Диња
Рукола
100г сончогледови семки
30г шунка
Маслиново масло
По

loading...
Loading...