Само 2 работи се потребни за најдобриот ОР*ЛЕН С*КС на светот – и двете се во овој текст!

Оралниот секс е уметност, но и извор на најголемо задоволство за двата пола. Меѓутоа ако не сте запознаени со овие 2 работи, мала е веројатноста дека ќе уживате во него, а камоли вашиот партнер. Затоа, памет во глава и прочитајте го ова!

Давање поради самото давање!

Кога оралниот секс е во прашање, давањето е токму тоа: само давање.
Во прашање не е еднострано искуство – една личност задоволува, а друга го доживува задоволството.

И овде лежи изворот на најголемиот број проблеми. Можеби некој не сака да дава орално задоволство бидејќи не добива ништо за возврат. Можеби некој е спремен да даде само онолку колку што примил. Можеби некој ќе даде само онолку колку што партнерот очекува да прими или од обврска и друштвени очекувања.

Која причина и да е во прашање една работа е заедничка: личноста која задоволува тоа не го прави затоа што сака, туку поради должност или затоа што ја очекува нешто за возврат.
Без искрена наклонетост или великодушност, не постои искреност, а луѓето потсвесно ги купуваат сите суптилни сигнали на неискреност.

Можеме да знаеме кога некој разговара со нас само затоа што сака нешто да ни продаде или е заинтересиран само за секс.
Кога ќе ја почувствуваме неискреноста, автоматски тргнуваме во погрешен правец. Во нас се јавува чувство на гадење и презир.
Кога правиме нешто што не сакаме или од просто чувство на обврска, праќаме потсвесни сигнали на нашата неискреност, а тоа го одбива партнерот.
А сето тоа дефинитивно не е посакуван ефект кога сакаме тој да доживее оргазам.

Желба да бидеме несебични
Работите се менуваат кога даваме бидејќи навистина тоа го сакаме. Кога не постои чувство на обврска или притисок, можеме да уживаме во тоа што го даваме, поради самото давање и желбата да ја направиме другата личност среќна.

Кога задоволуваме затоа што сакаме да го направиме тоа, тогаш уживаме. Кога задоволуваме некој друг тоа и нас ни претставува задоволство.

Ова е клучот на неверојатниот орален секс.
Затоа, следниот пат кога со партнерот ќе се најдете голи, не прашувајте што тој може да направи за вас, туку што вие можете да направите за него.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.