Само 2 состојки: Јапонски рецепт за најевтината чоколадна торта која стана хит!

Една јапонска слаткарка стана Јутјуб ѕвезда. Таа е автор на рецептот на хит чоколадната торта од само од две сосотојки.Подготовка:
1. Одвојте ги белките од жолчките, а потоа белките ставете ги во фрижидер.
2. Вклучете ја  рерната на 170 степени.
3. Стопете чоколадо на пареа.
4. Белките измискирајте ги, кога ќе добијат густуна готови се.
5. Кога чоколадото ќе се олади додадете ги жолчките.
6. Потоа во смесата додадете една третина од белките и измешајте…
7. Полека додадете го остатокот од белките.
8. Калапот за тортата обложете го со мрсна хартија. Ставете масло и печете на 30 до 40 мин.
 Подготовка:
1. Одвојте ги белките од жолчките, а потоа белките ставете ги во фрижидер.
2. Вклучете ја  рерната на 170 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи: