Шарени бомбици од сирење

Потребни состојки:
200 г кравјо сирење
100 г сирење “Рокфор”
4 лажица сусам
1 црвена, зелена и жолта пиперка
2  млади кромитчиња
4 супени лажица сецкан магдонос
1 супена лажица оригано и нане
Начин на подготовка :
Исецкајте го кромитчето, риганот, нането, магдоносот и пиперките. Одвојте настрана малку од магдоносот, нането и ориганото, а останатите помешајте го заедно со пиперките во чинија. Додадете ги издробените сирења. Од готовата смеса обликувајте мали топчиња и дел од нив тркалајте ги во сусам, а другите во издвоените зачини.
Предлог рецепт: Бомбици од компирПотребни состојки:
200 г кравјо сирење

Пронајдете не на следниве мрежи: