Се преврте автобус во Унгарија. Две лица се сериозно повредени

Loading...

Имено, две лица се тешко повредени, а 11 се здобиле со полесни повреди, кога романски автобус се преврте во Унгарија, јавија романските медиуми.Автобусот со 32 патници се движел на релација од Рим од Романија и паднал во амбис во близина на градот Мако.
Како причина за несреќата се наведува поројниот дожд кој врнел за време на излетувањето на автобусот.
Тоа е втора ваква тешка сообраќајна несреѓа во последните денови, откако вчера автобус со романски туристи излета во амбис во Бугарија, при што загина 27-годишна жена, а имаше петмина повредени.Автобусот со 32 патници се движел на релација од Рим од Романија и паднал во амбис во близина на градот Мако.
Како причина за несреќата се

loading...
Loading...