Секој кој ќе ја проба веднаш бара рецепт…Задолжително пробајте ја и вие – Солена торта!

Секој кој ќе ја проба веднаш бара рецепт…Задолжително пробајте ја и вие – Солена торта!Состојки:
2 тост леба (извадете ја корката)
4х3 – 12 парчиња во еден ред
3 мајонеза од по 200 гр.
3 павлаки 20% мм
4 варени јајца
7 кисели краставички
300 гр свинска шунка
150 гр фета сирење
200 гр кашкавал
100 гр кечап
I фил
1 мајонез
1 павлака
4 варени јајца – исечкани
2 крставици….се соединете
II фил
1 мајонез
1 павлака
300 гр шунка ситно сецкана
кесичка кечап (100 гр)…соединете

 
III фил
1 мајонез
1 павлака
150 гр фета сирење – издробено
5 краставечки….соединете
Редослед на редење одоздола па нагоре:
*тост лепчиња
I фил
*тост лепчиња
II фил
*тост лепчиња
III фил
Одозгора нарендајте кашкавал.
Добар апетит!
Извор: Coolinarka.comСостојки:
2 тост леба (извадете ја корката)
4х3 – 12 парчиња во еден ред
3 мајонеза од по 200 гр.

Пронајдете не на следниве мрежи: