Сендвич со авокадо

Одличен за ручек или вечера, овој несекојдневен сендвич содржи многу хранливи материи и изгледа прекрасно, зарем не?
Потребни состојки:
80 гр. печено пилешко филе
1 лажица мајонез
2 парчиња интегрален малку запечен леб
Половина авокадо
1 печена пиперка
5 домати
Начин на приготвување:
Премачкајте ги парчињата филе со малку мајонез, исечете ги на тенки парчиња и наредете ги врз лебот. Исечете го авокадот на тенки резанки и ставете го врз пилешкото. На крај, додадете ги исецкните домати и пиперка. Сервирајте со салата по избор.
На здравје!

Прочитајте повеќе: Брускети со домати, моцарела и пршутаОдличен за ручек или вечера, овој несекојдневен сендвич содржи многу хранливи материи и изгледа прекрасно, зарем не?

Пронајдете не на следниве мрежи: