Силен земјотрес го погоди источниот брег на островот Тонга

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтерова скала го погоди источниот брег на островот Тонга.Засега нема информации за причинета материјална штета или за појава на цунами.
Според податоците на Американскиот геолошки институт, епицентарот на потресот бил на релативно мала длабочина, на 14 километри под површина на земјата.Засега нема информации за причинета материјална штета или за појава на цунами.
Според податоците на Американскиот геолошки институт, епицен

Пронајдете не на следниве мрежи: