Силен земјотрес во Грција

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на грчките острови Лезбос и Хиос, соопшти Геодинамичкиот институт во Атина.Епицентарот на земјотресот бил во заливот во близина на турскиот град Измир.
На погодените земјотреси не е е регистрирана материјална штета.Епицентарот на земјотресот бил во заливот во близина на турскиот град Измир.
На погодените земјотреси не е е регистрирана материјална штета

Пронајдете не на следниве мрежи: