Сите полудеа по овој рецепт: Пица во шолја готова за две минути!

Потребно ви е само една шолја, лажица и состојки кои сигурно ги имате дома…Моментално, ова е најпопуларниот рецепт на интернет!
Потребно е:
– 4 лажици брашно
– ¼ лажица прашок за пециво
– прстофат сода бикарбона
– ¼ лажица сол
– 3 лажици млеко
– 1 лажица маслиново масло
– 1 лажица сос од домат
– 1 полана лажица рендан кашкавал
– 5 ливчиња кремвиршли
– ½ лажица мешавина од зачини (оригано, босилек, бибер или зачин по желба)
Подготовка:
Прво помешајте го брашното, прашокот за пециво, содата и солта, па во тоа додадете млеко и масло. Со вилушка измешајте за да добиете тесто. Преку тестото ставете сос од домати, кашкавал, кремвиршли и наросете ги зачините. Ставете во микробранова печка на минута и 10-20 секунди.Моментално, ова е најпопуларниот рецепт на интернет!
Потребно е:
– 4 лажици брашно
– ¼ лажица прашо

Пронајдете не на следниве мрежи: