Сите претседатели умреле од рак: Тајно оружјe за убивање на политичките противници

Loading...

Во текот на истрагата која е спроведена во 1975 година а е поврзана со заговорот на убивање на странските водачи, откриено е дека Централната агенција за информации произвела и поседувала пишто со отровни стрелички кој предизвикува срцев удар и карцином.Венецуела покренала службена истрага за можната вмешаност на САД во смртта на Чавес. Се сомневаат дека САД има тајно оружје со кое ги загрозува своите противници односи има моќ да предизвика карцином.
На крајот од 2011 година на годишното обраќање на војската претседателот Чавес рекол дека постои можност САД да поседува тајни и високо технолошко развиено оружје со кое може да ги „зарази“ луѓето со рак, многумина на оваа изјава ја пртоклуваа како „бомбастична“ и „живописна“.
Меѓутоа оние малкумина кои обратија внимание на неговото предупредување им е многу тешко да објаснат дека навистина е можн и дека многу претседатели заболеле од рак. Па така пронајден е списокот односно направен со сите светски лидери кои заболеле од рак:
Кристина Киршнер- претседателка на Аргентина, рак на штитна жлезда
Нестор Киршнер-заболен од рак на цревата
Оланта Хумала- претседател на Перу, рак на желудник
Луиз Инацио- поранешен претседател на Бразил
Дилма Русеф- сегашен претседател на Бразил
Фернандо Луго- поранешен претседател на Парагвај
Ево Моралес- претседател на Боливија
А на оваа листа се додава и Хуго Чавес и Фидел Кастро.

 

Пиштоли со иглички
Всушност Фидел Кастро бил тој што го предупредил Чавес на опсаноста, велејќи му да внимава што јаде и пие затоа што постои високо развиена технологија која може да предизвика рак кај луѓето, која ЦИА ја користи да ги елиминира противниците.
Фидел секогаш ми велеше : Чавес чувај се. Тие луѓе развиваа технологија…Внимавај што јадеш и што ти даваат доволна е само една иглица и може во се да ја вбризгаат…- пренел Чавес.
Сите овие сегашни и поранешни претседатели се помалку или повеќе припадници на социјалистичката и левичарската ориентација, кои се обидуваат да донесат економски и демократски промени во својата земја, што е политика спротивна од интересите на САД на кои не им одговара зајакнување на државите во Латинска Америка и кои стотина години држеле монопол на овој континент и не станале марионети.
ЦИА особено има поинаков принцип за отстранување на своите противници и користи различни средства кои се многу „егзотични“.
Во текот на истрагата која е спроведена во 1975 година а е поврзана со заговорот на убивање на странските водачи, откриено е дека Централната агенција за информации произвела и поседувала пишто со отровни стрелички кој предизвикува срцев удар и карцином. Од овие пиштоли се испукуваат стрели натопени со смрзнат отров, стрелите се со ширина колку вашата коса и должина од полвина сантиметар, која би можела да помине преку облеката а невозможно е да пронајдете траги дека сте биле погодени.
Додека и некогашниот водач на „Црни пантери“ Кваме Туре, се до својата смрт тврдел дека ЦИА го отрула со карцином. А тој умрел во својата 57-ма година а никогаш не пушел ни пиел, секој ден вежбал и водел здрав начин на живот.
Но и познатиот Боб Марли умре во 1981 година од меланом. Имал само 36 години. По службениот извештај, добил рак на кожа бидејќи го изгребал прстот на ногата, а раната никако не успевала да зарасне. Некои веруваат дека во неговите чевли имало бакарна жица премачкана со некоја канцерогена супстанца, која ја подметнал синот на директорот на ЦИА.
Додека Кастро преживеал многу необични обиди за убиство како што е цигара која експлодира, па до облека премачкана со отров.

 

Врв на ледениот брег
Џек Руби кој го уби атентаторот на Кенеди умрел од рак на белите дробови во 1967 година. Она што е необично е што кај него се пронајдени малигни станици кои не поттикнувале од респираторниот состав. А тој на своето семејство му кажал дека во затвор му била вбризгана чудна инјекција.
Необична и мистериозна е смртта на Алексадар Литвиненко кој умрел во Лондон во 2006 година од труење со полониум 210.
Уште еден типичен случај на труење е оној со поранешнот украински претседател Виктор Јушченко кој бил отвуен со „диоксин“ кој бил произведен надвор од Русија. А познат е како отров кој предизвикува рак.
За смртта на палестинскиот лидер Јасер Арафат има многу објаснување и конфузни информации. По мислењет на францускиот лекар кој извршил аутопсија, тој умрел од масовно крварење во мозокот предизвикано од пореметување на пртокот на крв, а причина за тоа е некоја неспецифична инфекција.
 
Фреквенциско оружје
Употребата на различни „енергетски оружја“ не е само дел од научно фантастичните филмови туку е и во нашето секојдневие. Постојат бројни сведоштва дека со електормагнетните бранови се предизвикува депресија и други психички пореметувња а често се користени во војната со Ирак. А уште во 1953 година Русите користеле вакво оружје.
Па така уште тогаш постоела технологија која можела да предизвика одредени болести.
Можеби некои одговори ќе добиеме по истрагата на Венецуела.Венецуела покренала службена истрага за можната вмешаност на САД во смртта на Чавес. Се сомневаат дека САД има тајно оружје со кое ги загрозува сво

loading...
Loading...