Скопјанец се бори за живот по сообраќајка во Илинден

Loading...

На 04.09.2016 година во 16:30 часот во Скопје, на клучка „Илинден“ се случила сообраќајна незгода.Во сообраќајката  А.А. (63) од н.Илинден-Скопје,  управувајќи мотоцикл „Лифан“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола, удрил во метални браници и паднал на коловоз.
А.А. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар Скопје, каде му се констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност.
Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.Во сообраќајката  А.А. (63) од н.Илинден-Скопје,  управувајќи мотоцикл „Лифан“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрол

loading...
Loading...