Сладолед буквално готов за 3 минути, БЕЗ ШЕЌЕР а така ВКУСЕН!

Толку вкусен, а диетален.Состојки:
500 гр младо сирење
3 лажици мед
½ рендана кора од лимон
2 лажици лимонов сок
300 гр смрзнато или свежо овошје
Овошје за украсување
Подготовка:
Сирењето, лимоновиот сок,  кората и замрзнатото овошје  ставете ги во блендер и измешајте ги убаво. Кога ќе добиете мазна смеса, ставете ја во чинии за посложување и украсете со овошје.
Доколку сакате цврст сладолед, оставете го да се стегне во замрзнувач, при тоа промешајте  го  неколку пати пред да се смрзне.Состојки:
500 гр младо сирење
3 лажици мед
½ рендана кора од лимон
2 лажици лимонов сок

Пронајдете не на следниве мрежи: