Слатко уживање! Брзи обланди со чоколадо, кекс и ореви

Брзи крцкави обланди со фил од чоколадо, ореви и кекс…Состојки:
500мл млеко
250г шеќер
200г чоколадо за готвење
200г мелени ореви
400-450г мелен кекс
Пакување обланди
Подготовка:
Млекото сварете го и во него додадете маргарин и чоколадо. Варете околу 20 минути и додадете ги мелените ореви и кексот. . со млакиот фил прекријте ги обландите и оставете да се стегнат. 
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
500мл млеко
250г шеќер
200г чоколадо за готвење
200г мелени ореви
400-450г мелен

Пронајдете не на следниве мрежи: