Слушнете што им кажа Борче Меккејлебовски на Грците!!!

Македонската кошаркарска репрезентација повторно ја порази селекцијата на Грција, овој пат на пријателски натпревар, пред стартот на претстојното Европско Првенство кое ќе се одржи во Словенија, со резултат 77-75.Бо Меккејлеб беше фантастичен на овој натпревар, постигна 25 поени, имаше 3 скока и 4 асистенции.
Па… еве што им кажа нашиот Борче Меккејлебовски на Грците…Бо Меккејлеб беше фантастичен на овој натпревар, постигна 25 поени, имаше 3 скока и 4 асистенции.

Пронајдете не на следниве мрежи: