СОЧЕН ДЕСЕРТ! Запечени сливи со цимет и шлаг!

Послужете со сладолед од ванила, шлаг или младо сирење.Рерната загрејте ја на 200 степени. Одберете сад за печење во кој можете да распоредите еден слој и да онложите хартија за печење.
Сливите измијте ги, исушете и извадете им ја семката. Со исечената страна кон горе, ставете ги на сад за печење. Ставете кафен шеќер и цимет.
Отстои најмалку 5 минути пред да извадите од сад.
Послужете со сладолед од ванила, шлаг, младо сирење или грчки јогурт.Рерната загрејте ја на 200 степени. Одберете сад за печење во кој можете да распоредите еден слој и да онложите хартија за печење.
Сливите

Пронајдете не на следниве мрежи: