СОЧНО И ВКУСНО: „Никогаш доста“ од овие пилешки ќофтиња

Одлична работа, проверена со време и споделени искуства. Откако овие ќофтиња ќе почнете да ги правите дома, никој никогаш нема да искаже незадоволство.Ќе се воодушевите од овој рецепт. Тие се толку вкусни и сочни, а и многу едноставни. Се надеваме дека ќе ви се допаднат.
Па, за подготовка ќе ви биде потребно:
пилешко филе 500 гр
2-3 лажички мајонез
1 јајце
2-3 лажици брашно
3-4 чешниња лук
сол и бибер по вкус
прстофат кари

 
Подготовка:
Пилешкото филе исечете го на ситни коцкички. Додадете го мајонезот, јајцата, брашното, сол, бибер и истолчениот лук.

Промешајте

Вадете со лажичка и печете ги во тавче на врело масло од двете страни.

 

Во овие ќофтиња можете да додавате зачини по своја желба и вкус. Можете да додадете и една главица ситно сецкан кромид и зеленило како што е магдоносот.

Добар апетит!Ќе се воодушевите од овој рецепт. Тие се толку вкусни и сочни, а и многу едноставни. Се надеваме дека ќе ви се допаднат.
Па, за подготовка

Пронајдете не на следниве мрежи: