Сок што ги победува сите алергии

Алергиите во последно време се многу чести. Понекогаш можеме и сами нешто да сториме и тоа во исхрната. Препорачуваме сок кој може да помогне.Состојки:
1 морков
2 портокали
половина краставица
5-10 листа босилек
мало парче свеж ѓумбир
Овошјето убаво се мие и се лупи. Сите состојки се сечат на парчиња, и потоа во бленедер се мелат ситно.
Пијалакот се чува во фрижидер.Состојки:
1 морков
2 портокали
половина краставица
5-10 листа босилек
мало парче свеж ѓумбир
Овошје

Пронајдете не на следниве мрежи: