Солена торта од компири и брокула

Денес ви нудиме евтино и лесно вегетаријанско јадење. За да си направите торта со брокула потребни ќе ви бидат следниве состојки:
5 компири;
1 китка брокула;
1 конзерва пченка;
малку сол, копар;
маслиново масло;
1 парче кашкавал.
Начин на приготвување:
Истурете ги во тава полусварените компири и парчињата брокула. Додадете маслиново масло и малку вода. Посипете со сецкан копар. Печете ги околу 30 минути во рерна. Потоа истурете пченката и промешајте. Одозгора изрендајте го кашкавалот и повторно ставете го садот во рерна 5 минути( за да се растопи кашкавалот). Сервирајте додека е топло.

Прочитајте повеќе: Посни бомбици од компирДенес ви нудиме евтино и лесно вегетаријанско јадење. За да си направите торта со брокула потребни ќе ви бидат следнив

Пронајдете не на следниве мрежи: