Совршен десерт за летните денови

Веќе нема ни да помислите на сладолед! Ова неверојатно вкусно овошје е одлично за овој студен, млечен и домашно приготвени десерт. Потребни ви се само 5 минути, а ќе ви донесе радост на сите сетила!
Потребни состојки (за 1 сад):
¾ чаша замрзнати јагоди
1/3 чаша нискомаслено кисело млеко
2 лажичиња мед
Начин на подготовка:
Исечете ги јагодите и пасирајте ги додека не се добијат ситни парчиња. Додадете го млекото и медот и мешајте околу  1-2 минути додека не се добие хомогена смеса. Послужете веднаш. На здравје!
Предлог рецепт: Вкусно нискокалорично фрапе од јагода и јогуртВеќе нема ни да помислите на сладолед! Ова неверојатно вкусно овошје е одлично за овој студен, млечен и домашно пригот

Пронајдете не на следниве мрежи: