СОВРШЕН ПОЈАДОК: Мафини со колбаси и спанаќ

Појадок готов за миг!Што ви е потребно:
6 јајца
100мл млеко
2 чешниња лук
Сол, бибер
100г спанаќ
Колбас или сланина
Постапка:
Изматете ги јајцата и млекото, додадете лук, сол, бибер и спанаќ. Ставете ја смесата во калапи за мафини и додадете парчиња колбаси или сланина. На врвот ставете изрендан кашкавал и печете 15 минути на 180 степени.
Погледнете го видеото:
Што ви е потребно:
6 јајца
100мл млеко
2 чешниња лук
Сол, бибер
100г спанаќ
Колбас

Пронајдете не на следниве мрежи: