Совршен ручек за помалку од половина час: Пилешко со печурки од рерна

Вкусно и кремасто. Совршен ручек со  било каков прилог.Состојки:
500гр пилешки гради
250гр шампињони
150мл кисела павлака
100гр гауда сирење
3 јајца
1 чешне лук
Начин на подготовка:
Пилешкото исечете го на коцки, посолете и забиберете.
Пропржете во тава на маслиново масло па додадете ги печурките исечени на листови. Зачинете по  вкус па додадете го ситно сецканиот лук. Распоредете во тава за печење па прелијте го месото со  мешавина од јајцата и  павлаката. На крај додадете ја ренданата гауда и печете во рерна на 180 степени околу 20 минути.
Наздравје. Состојки:
500гр пилешки гради
250гр шампињони
150мл кисела павлака
100гр гауда сирење
3 ја

Пронајдете не на следниве мрежи: