Совршениот мал црн Манго фустан за пролет 2013

Уште од 1920 година, кога легендарната Коко Шанел ги постави темелите во модата, малиот црн фустан стана класика во модниот свет. Од тогаш измина речиси цел век, многу работи во модата се сменија, но една работа ги преживеа овие нецели 100 години и успеа да го задржи своето место на модната сцена.
Секако дека станува збор за малиот црн фустан! Малиот црн фустан е широк поим и во тоа и лежи тајната на неговата популарност. Манго ни го претстави нивниот модел за мал црн фустан за пролет 2013 – тој ќе биде со V изразено деколте, кратки ракави, асиметрични фалти околу струкот, полн со женственост и елегантност. 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Уште од 1920 година, кога легендарната Коко Шанел ги постави темелите во модата, малиот црн фустан стана класика во модниот свет. Од тогаш измина р

Пронајдете не на следниве мрежи: