“SpaceX” лансираше во орбитата сателити со кои ќе овозможи користење на интернет од вселената

Loading...

“SpaceX” лансираше во орбитата сателити со кои ќе овозможи користење на интернет од вселената.

Нема крај на иновативноста на Илон Маск. Како што беше денеска известено на Јутјуб, со видео од лансирање, неговата компанија во орбитата упати 60 сателити одеднаш. Со ова бројката на лансирани сателити надминува 700.

Како што може да се види не е далеку денот кога неговата технологија ќе доминира во светот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...